Internet of Things

cloud-computing-1

Internet Przedmiotów (ang. Internet of Things)

Jest to tendecja do łączenia z internetem nie tylko komputerów, smartfonów czy tabletów ale także czujników, przedmiotów gospodarstwa domowego (takich jak lodówka lub pralka). ,,Przedmioty” (ang. things) przesyłają te dane następnie na specjalne platformy, które służą do ich przechowywania, wizualizacji a także analizy. Dzięki czemu możemy kontrolować wiele aspektów zdalnie lub zauważyć zależności, które pozwolą nam na usprawnienie pewnych procesów.

Dostosowanie IoT do Pańskich potrzeb

Nasza firma zajmuje się nie tylko projektowaniem urządzeń IoT, ale także konsultacjami oraz doradzaniem tego w jaki sposób można usprawnić Pańską działalność. Nie ma na to gotowych szablonych rozwiązań. W niektórych przypadkach znajdą zastosowanie różnego rodzaju sensory WiFi, które będą informować o historii odczytów czy powiadamiać w przypadku przekroczenia zadanych wartości. Można również wykorzystywać wszelkiego rodzaju urządzenia wykonawcze, czyli kontrolować przykładowo załączeniami pompy czy pieca, również za pomocą swojego smarfona. Dla firm, które prowadzą wszelkiego rodzaju dzialalność polegającą na wypożyczaniu swojego sprzętu jest to możliwość na kontrolowanie tego co robi z nim klient na odległość. Co pozwoli chociażby na uniknięcie nadmiernych szkód.

Ale co z kosztami?

Dla sporej ilości osób słyszącej nazwę IoT kojarzy się ona głównie ze sporymi wydatkami. Jednak w dzisiejszych czasach to skojrzenie nie jest prawdą. Nasza dzialalność w dużej mierze skupia się na tym by nasze produkty przy swojej niezawodności były przystępne cenowo.

Więcej informacji

Na temat tej nowoczesnej i błyskawicznie rozwijającej się dziedziny możnaby powiedzieć wiele. Jednak tak na prawdę wszystko musi być dostosowane pod potrzeby klienta. W związku z tym w celu uzyskania większej ilości informacji prosimy o kontakt.